http://koupit-viagru-2015.cz/

phone   Po-Pá 6:30 - 15:00

  519 361 171

mail  Dotazy, informace

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kde a jak hotový kompost využít

Největší uplatnění najde kompost v zemědělství, své tradiční uplatnění má pro domácí květiny, zeleninové záhony, trávníky na zahrádkách, při údržbě veřejné zeleně, parků, při rekultivacích a podobně.

Kompost je nedocenitelný při zúrodňování půdy a je skvěle využitelný na každé zahradě. Hodí se ke všem plodinám. Ocení jej ovocné stromy, trávník, okrasné keře, květiny i zemědělské plodiny. Velmi prospívá například okurkám, cuketám nebo dýni – tyto rostliny se někdy pěstují přímo ve zrajícím kompostu. Kompost může přispět k rozvoji a rozkvětu většiny rostlin v bytě, na polích, v parcích, na zahradě, na dvorku či terase, na balkoně a za okny.

Mnoho trávníků okolo domů je zakládáno na stavební suti a jiném odpadním materiálu vzniklém v průběhu výstavby a využitém jako součást materiálu k terénním úpravám. Pro trávník, který byl následně vyset do tenké vrstvy zeminy je kompost jako stvořen. Z důvodu chybějících živin, se doporučuje přidávat vrstvu kompostu každoročně.

Kdy používat kompost? Kompost je vhodné aplikovat během vegetační doby, to znamená od jara do pozdního léta. Od počátku zimy je používání méně vhodné.